انتخاب رنگ در سجاده فرش

انتخاب رنگ در سجاده فرش تاریخ ارسال : 1396/10/03

 

در مورد انتخاب رنگ باید به نکات زیر توجه نمود :

از رنگ ‌های مورد علاقه تان استفاده کنید، چون احساسات شما مهم است و نشان دهنده شخصیت شماست.

طرح و ابعاد محیط و رنگ وسایل به کار رفته در منزل ، مساجد و ارگان ها را در نظر بگیرید.

میزان نور و روشنایی مکان مورد را مد نظر قرار دهید.

برخی از بخش های تالار، چه از طریق هوا و چه در نتیجه رفت و آمدهای زیاد، در معرض گرد و غبار و آلودگی قرار می گیرد. باید سعی شود این گرد و خاک در روی کفپوش با توجه به رنگ آن، بد نما و زننده به چشم نیاید.

بعضی از رنگ ها می توانند این عیب را در خود پنهان کنند تا لحظه به لحظه در معرض دید قرار نگیرند. بهتر است از طرح ها یا ترکیب های لکه لکه یا خال خال استفاده شود.

در قسمت هایی که رفت و آمد کم است و مشکل گرد و خاک بسیار کم یا احیاناً در حد صفر است، می‌توان از رنگ های روشن استفاده نمود.

کفپوش محل های پر رفت و آمد باید دارای رنگ های تیره تر با بافت های مختلف و طرح‌های گوناگون باشد.

 

آیا منطقه آب و هوایی بر روی رنگ سجاده فرش تاثیر میگذارد؟

خریداران ما طور اکثریت از رنگ سبـــز در مرحله اول و بعد از ان از رنگ آبـــــــی بیشترین استقبال را میکنند.

بسیاری مشریان ما که در ساکن جنوب ایران هستند تمایل به رنگ گردوئی دارند . این هم به دلیل مسئله گرد و غبار و ریز گردها می باشد و همین عامل سبب شده تا بیشتربن خرید از رنگ گردوئی باشد آن هم به دلیل هم رنگی با خاک، در صورت وجود آلودگی در فرش کمتر به چشم خواهد خورد.

افراد ساکن در مناطق شمالی ایران:  تمایل به خرید به رنگ سبـــز در آنها بیشتر میشود به معمول بررسی آماریی که  از ۱۰ خریدار ساکن مناطق شمالی انجام شد۷ خریدار رنگ سبز، ۲ خریدار رنگ آبی، و ۱ خریدار رنگ  لاکی را انتخاب کرده بودند.این هم به دلیل منطقه جغرافیایی و وجود سرسبزی  حاکم در ان منطقه است.

افراد ساکن در مناطق مرکزی ایران:تمایل به رنگ گردویی و سبز بیشتر در آنها دیده میشد

لازم به ذکر است بیشتر ارگان های دولتی در خرید خود بیشتر از فرش تشریفات استقبال میکنند آن هم با رنگ های روشن و ملایم. همچون کرم و آبی فیروزه ایی

چند توصیه جهت انتخاب بهترین رنگ فرش ماشینی و فرش سجاده ای در هماهنگی با دکوراسیون در فضای منزل و فضای اماکن عمومی مانند مساجد و حسینیه ها ، اماکن و

با توجه به اهمیت رنگ و تاثیرات رنگ از نظر روان شناسی بسیاری از موارد فوق را می توان در زیبایی رنگ فرش  و فرش سجاده ای مشاهده نمود و انها را به فرش و سجاده فرش و فرش محرابی نیز تعمیم داد

.

سجاده فرش+ فرش سجاده ای +فرش مسجد+سجاده+ فرش+فرش نمازخانه+فرش مصلی+ بهترین سجاده+ باکیفیت ترین سجاده+ بهترین سجاده فرش+ سجاده کاشان+ بهترین سجاده کاشان+سجاده نماز+محراب+خرید سجاده+ خرید و فروش سجاده+ خرید و فروش سجاده فرش+طرح فرش+فرش محرابی+ بزرگترین صادر کننده سجاده در ایران+ فروشگاه تخصصی سجاده

اگر فضا را کوچک تر بخواهیم:

به کار بردن فرش سجاده ای و سجاده فرش و فرش‌هایی با طرح های بزرگ، استفاده از پوشش‌های متفاوت برای کف در یک فضا، استفاده از قالی و قالیچه، مخصوصاً با رنگ ها و طرح های متفاوت فضا را کوچک تر از آنچه هست نشان می‌دهد.

پوشش کف و ارتباط آن با ارتفاع فضا:

به کار بردن کف پوشی با بافت درشت یا پرز بلند، سبب می شود این پوشش در چشم بیننده نزدیک‌تر دیده شود. همین تاثیر سبب می شود تا فاصله کف تا سقف هم کمتر به نظر آید.

کف پوش تیره تر از دیوارها:

بهتر است رنگ انتخابی برای خرید فرش، رنگی ساده، هماهنگ و تیره تر از دیوارها باشد، چرا که فضا را گرم و صمیمی، خانگی و دلچسب می نماید.

کف پوش روشن تر از دیوارها:

به کار بردن رنگ روشن برای کف سبب می شود تا کف نوارانی و درخشان بنماید. انتخاب رنگی ساده، هماهنگ و روشن تر از دیوارها به کامل شدن این حس کمک می کند.

اگر بخواهیم فضا بزرگ تر دیده شود:

انتخاب پوششی یک دست و با رنگی ساده، بدون طرح با بافتی نرم سبب می شود فضا بزرگ تر به نظر آید و این تأثیر با ادامه این پوشش به دیگر راهرو ها و اتاق ها بدون انقطاع، بیشتر می شود.

بنابراین اهمیت رنگ را نباید از نظر دور داشت، زیرا رنگ فرش و سجاده فرش به عنوان یک عامل مهم متحد کننده و تعیین کننده محدوده دید تلقی می شود. رنگ فرش و سجاده فرش باید معقولانه و با دقت و تأمل انتخاب شود.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را ارسال نمایید

طراحی توسط : گروه نرم افزاری آرین